Březen 2015

PÁ/SO 13-14.3.2015

ŽIŽKOVSKÁ NOC

zn

Žižkovská Noc 2015 - pátek 13.3 a sobota 14.3
dva šílený večery / přes třicet scén / stovky interpretů / jeden festival

Žižkovský bary a ulice se pátou zimu za sebou opět změní na unikátní festivalovej svět! Multižánrový klubový festival Žižkovská Noc 2015 nabízí za jedno minimální vstupné dva dny plný hudby, divadla a splnění těch nejtemnějších přání. To vše na více než třiceti scénách napříč celým Žižkovem a je jen na tobě, jak a kde si tyhle dvě noci užiješ...

Oba dva večery budou jedinečné, ale stále spojené duchem Žižkova. Páteční noc zahrnuje dvacet klubů. Krom deseti hudebních scén bude dalších deset nově věnováno literatuře, divadlu, poezii a dalším uměleckým formám. A v sobotu se těšte na "klasickou" Žižkovskou Noc - dvacet sedm hudebních scén!

 

 

 

 

PÁ 20.3.2015 

 DON AIREY (GB) 
(Deep Purple)

da

Vstupné 550,-Kč

Člen veleslavných hardrockerů Deep Purple DON AIREY přijede v březnu na pražskou Chmelnici koncertovat  se svým hvězdným doprovodným bandem !Koncertní setlist bude obsahovat největší hity od kapel kde Airey v minulosti působil (Rainbow,Ozzy Osbourne,Whitesnake...),písně od Aireyho současné kapely Deep Purple i skladby ze solových desek včetně posledního studiového alba s názvem Keyed Up.
Doprovodný band,který bude Dona Aireyho doprovázet na jarním evropském turné je sestavou ostřílených muzikantů s pozoruhodnou hudební historií:
Carl Sentence –- vocals (Krokus, Geezer Butler Project)
Darrin Mooney –- drums (Gary Moore, Primal Scream)
Rob Harris –- guitars (Jamiroquai, Kylie Minogue, Gary Numan)
Lawrence Cottle –- bass (Sting, Cher, Black Sabbath, Eric Clapton)
Don Airey se narodil 21.6.1948 v Sunderlandu.Tento typický britský gentleman každým coulem začal svou profesionální hudební kariéru v Londýně v roce 1974 v kapele legendárního bubeníka Cozy Powela.
Historie světového hardrocku je plná zvučných jmen kytaristů,basistů či bubeníků,ale pouze tři klávesáci patří do absolutní extratřídy instrumentalistů tohoto žánru.Jsou to Ken Hensley,Jon Lord a Don Airey.Slovutný producent Bob Ezrin(produkoval poslední párplovské album No What?!)dokonce hovoří o Aireym jako o nejgeniálnějším klávesákovi současné světové hudební scény!

Zatímco kariéry Hensleyho a Lorda jsou svázány silnou pupeční šnůrou s jejich jedinou zásádní životní kapelou (Uriah Heep resp. Deep Purple),hudební kariéra Dona Aireyho zanechala svou výraznou stopu doslova v každé kapitole dějin nejvyšších pater britského hardrocku.Dona Aireyho chtěli do kapely či do studia doslova všichni a na jeho angažmá se stávaly dlouhé fronty! S hozeným lanem ale uspěla jen ta největší rocková esa.Airey od sedmdesátých působil m.j. v kapelách Colosseum,Rainbow,Gary Moore,MSG,Ozzy Osbourne,ve studiu pak natáčel desky např. s Whitesnake,UFO,Judas Priest,Phenomena,Brian May...

Logickou volbou bylo pak povolání Dona Aireyho k nejslavnější hardrockové mašině všech dob,ke kapele Deep Purple.V roce 2002 od párplů odchází ikonický varhaník Jon Lord do rockového důchodu a jedinou adekvátní náhradou se může stát jen Don Airey! Stává se ihned plnohodnotným členem Purple a své kvality již deset let potvrzuje při studiové práci i při pověstných živých párplovských koncertech.

Slavného klávesistu známého hlavně z velkých arén a stadionů si v březnu mohou jeho příznivci vychutnat tentokrát nablízko v příjemném klubovém prostředí!

Info,vstupenky-ag.Ozzy&potkan-tel.603 531 943,e-mail:ozzyapotkan@seznam.cz,www.ozzyapotkan.cz

Související odkazy:  www.novachmelnice.czwww.donairey.com

 

 PO 23.3.2015 BHW !!!!!POZOR KONCERT ZRUŠEN Z RODINNÝCH DŮVODŮ J.BATTEN!!!!

BHW-POSTER-NUOVOsmall

BHW – EUROPA TOUR 2015
Jennifer Batten – Stuart Hamm – Chad Wackerman

Do Prahy míří superband BHW v rámci evropského turné 2015. Ve složení Jennifer Batten, Stuart Hamm a Chad Wackeman vystoupí v pondělí 23. března v pražském klubu Nová Chmelnice (Koněvova 2597/219, Praha 3). Začátek koncertu je ve 20:00 hod.

Jennifer Batten, kytarová virtuózka a dlouholetá spolupracovnice Michaela Jacksona, byla členem jeho kapely na turné Bad, Dangerous  a History. Spolupracovala mimo jiné například s kytaristou Jeffem Beckem nebo kytaristkou Vicki Genfan. Průřez jejím žánrem lze zařadit do oblasti rocku, metalu, fusion a funky. Její oblíbenou technikou je osmiprstý tapping, který lze vidět mj. v její vlastní úpravě klasické skladby „Let čmeláka“ (autor: N.A. Rimskij-Korsakov).

Flight of the Bumblebee https://www.youtube.com/watch?v=kng1oTF9img

Baskytarista Stuart Hamm je znám spoluprací s kytaristy Steve Vaiem, Joe Satrianim, Frankem Gambalem,… Americký baskytarista je známý nekonvenčním stylem jako jeden z průkopníků sólové hry na baskytaru, zejména pak mnohých herních technik – dvourukého tappingu, slapu a „poppingu“. Je vyhledávaným doprovodným hráčem napříč žánry. Rád se pouští do rockových, jazzových,  fusion či country repertoárů.

Bubeník Chad Wackerman byl již v mladém věku členem doprovodné kapely Franka Zappy. Později spolupracoval s dalšími hudebníky jako Barbra Streisandová, Robby Krieger, Men at Work, Allan Holdsworth a vydal i několik sólových alb.

Trio slavných hudebníků doplňuje italský kytarový virtuoz Nazzareno Zacconi (TM Stevens, Bumblefootf), kterého jsme mohli vidět na podiu s Jennifer Batten již při jejím minulém pražském koncertu  26. listopadu 2013.

Vstupenky lze objednat v předprodeji TICKETSTREAM.

Na koncertu je zákaz audio a videozáznamu.

 

 PÁ 27.3.2015 PARTY GAME SHOW

info zde https://www.facebook.com/events/935263366491939/

NCH