Listopad 2015

3.11.2015 N2N party

 

6.11.2015 GCL NIGHT 2015

 

13.11.2015 WELICORUSS,Trollech,Dark Seal

 welicoWELICORUSS slaví desetileté výročí! START 19 00  VSTUP 200,-Pod rouškou tmy, hustých smrkových lesů, skrz křupavé sněžné závěje šel samotný poutník na měsíční svit, který odhalil jeho vrásčitý obličej. Jeho vetchá hůl vyvedla ho na pravou cestu, ale jen šamani daleké Sibiři mohou vědět, co ho čeká vepředu a jaké mu hrozí nebezpečí v hlubokých lesech neprostupné, nekonečné a divoké tajgy!V tento den slaví symphonic pagan black metalová kapela Welicoruss desetileté výročí a zve ponořit všechny milovníky tvrdé hudbydo atmosféry mrazivé divoké Sibiři, vzdálených tajemných světů a prvotní moudrosti. Toto je opravdu významný den pro kapelu, protože během těchto deseti let se stalo hodně událostí, které ji nakonec přivedly do Evropy. Během dvou hodin uslyšíte nejlepší písně ze všech třech alb a také něco úplně nového. Dvě hodiny severních legend spolu s Welicoruss!* Rozšířený program, zahrnující písně ze všech alb kapely
* Soutěž o ceny od kapely
* Spřátelené kapely jako hosti večera: Trollech, Dark Seal, Tears of Styrbjørn.
Facebook: https://www.facebook.com/events/586505258156325/

 

 

 14.11.2015 KEEP OF KALESSIN/No/,Vreid,Vredehammer

BLACK

!! EXKLUZIVNÍ JEDINÝ KONCERT VE VÝCHODNÍ A STŘEDNÍ EVROPĚ

K 10. výročí INDIE RECORDINGS labelu, který je jednou ze stěžejních lodí pro nejznámější severské metalové kapely !!

KEEP OF KALESSIN
https://www.keepofkalessin.com/
https://www.facebook.com/keepofkalessin?fref=ts

Keep of Kalessin nejsou pro český fans žádnou novinkou. Ostřílená kapela z norskýho města Trondheim funguje na scéně něco kolem dvaceti let a na podiích v ČR jste je mohli vidět již několikrát.
Pokud se nepletu naposledy tu hráli na zimním Masters of Rock v roce 2013. V Praze naposledy v roce 2011 ve Futuru se Samael a Melechesh, na koncertě, který se podvědomí zapsal, jako jeden z nejlepších blackových koncertů v Praze po dlouhá léta.
Do podvědomí se hlavně zapsali v roce 2003, kdy disponovali naprosto legendární sestavou, kterou doplnili ještě o zakládajícího člena Obsidiana Claw, který se po tříleté pauze navrátil a společně s Frostem (Satyricon) a všemi milovaným průserářem a drogovým králem Attilou z Mayhem nahráli EP „Reclaim“.
Po čekaném úspěchu, nastala další rána pro posluchače a to v roce 2006 vydání naprosto epického alba „Armada“, kam se za vokály postavil mocný bořič emocí Thebon, který figuroval v kapele až do roku 2013 a nahrál s ní například další a asi nejvíce známé album „Kolossus“ a poté i nástupce „Reptilian“. Poslední album Epistemology už nařval právě kytarista Arnt (Obsidian Claw) a kapela se stála pouze na tří členné blackové komando, které vás při prvních úderech do bicích v lepším případě srazí pouze do kolen.

VREID
https://www.vreid.no/
https://www.facebook.com/vreidofficial?fref=ts
Je nám jasné, že většina z Vás bude mít o svém headlineru jasno. Vreid . Kombinace melodiky, rock’n’rollu, black metalu a nejen to, dělá z těchto vrhačů špíny undergroundu, pro mnohé absolutní krále večera. Známí svojí skromností, hudebním umem a lidským přístupem si Vreid vybudovali za těch 11 let, co hrají naprosto masivní základnu fans, takřka po celém světě a odjeli si i tour po US společně s kumpány Kampfar.
Alba „Milorg“, nebo „ I krig“ patří dodnes k naprostým klenotům norského black metalu.
Vreid znamená v norštině hněv a vy budete svědky, jak se vrhá hněv v podobně té nejtemnější muziky do krvechtivého publika.

VREDEHAMMER
https://www.vredehammer.no/
https://www.facebook.com/Vredehammer

Norský trojlístek doplňují služebně nejkratší dobu fungující formace Vreidhammer. Představovat se taky nemusí, jelikož asi velká většina z vás je viděla v dubnu ve vyprodané Akropoli a své příznivce si jistě získala taktéž. Kombinace black/deathu a moderně zahraných kytarových riffů. V loni vydali svoje první dlouho hrající album s názvem Vinteroffer. Slyšel jsi? Moc dobrý. Moc…

Začátek ve 20:00
Vstupné :
V předprodeji 420,- (Bude spuštěna přibližně na začátku příštího týdne, přes GOOUT.CZ)
nebo na baru Hudební klub EXIT-US, či v Hostinec U Suchý Dásně
(Info o předprodeji, velmi brzy)
na místě : 490,-

 

 

16.11.2015 LOUDNESS/JPN/,The Agony

loudness

PRVNÍ ZASTÁVKA NEJSLAVNĚJŠÍ JAPONSKÉ HEAVYMETALOVÉ KAPELY V ČR!
Tak to vypadá, že jsme se konečně dočkali a nejslavnější japonská a jedna z nejvýznamnějších heavymetalových kapel v historii vůbec, míří do Prahy. Ti, kteří psali a píší historii tvrdého rocku, vystoupí v předvečer státního svátku - 16. listopadu v pražském klubu Nová Chmelnice.
Vstupenky jsou již v prodeji, pouze v síti Ticketpro a prvních 100 kusů za cenu 499, další za cenu 550,- CZK. Kapacita klubu je však omezena, tak asi nemá cenu dlouho váhat.
Historie vzniku kapely spadá až do roku 1981, kdy se členové skupiny Lazy - kytarista Akira Takasaki a bubeník Munetaka Higuchi, rozhodli k založení vlastní formace. Z konkurzů, které následovaly na doplnění členů bandu, vyšli vítězně zpěvák Eartshaker Minoru Niihara a baskytarista Masayoshi Yamashita. Ještě téhož roku vydávají debutové album "The Birthday Eve" a po zasloužilém úspěchu opusu, následují v rychlém sledu další.
Asi největší zlom nastává v roce 1984 kdy podepisují smlouvu s Atlantic Records, kdy se stávají 1. japonskou kapelou se smlouvou od tohoto giganta a celosvětovou distribucí. Zbytek osmdesátých let se vyhřívají na heavy metalovém výsluní, vydávají alba a cestují po celém světě (kromě nás, samozřejmě).
Ránu skupina utrpí, když v roce 1988 odchází Minoru Niihara a je později nahrazen Mikem Vescerou ze skupiny Obsession. Devadesátá léta jsou ve znamení častých změn na postech jednotlivých členů, ale naštěstí v roce 2000 se podaři Takasakimu dohnout se zbytkem původních členů a startují velkolepý reunion, který trvá úspěšně dodnes.
Černým místem v životě kapely se stává listopad 2008, kdy ve 49 letech oschází po těžké nemoci na věčnost bubeník Munetaka Higuchi. V roce 2009 na jeho uvolněnou stoličku nasedá nový člen - Masayuki Suzuki, vnáší do kapely novou energii a

LOUDNESs se nezastavitelně řítí na své metalové cestě dál. A konečně i do Prahy!
Více na www.loudnessjp.com nebo www.novachmelnice.cz.

START 20 00

 

 

20.11.2015 CIRCLE OF ILLUSION/AUT/ Between The Planets/CZ/

                       Unaffested Evolution/CZ/

COI

START 20 00

FB event zde

 

 

 

 

 

 

21.11.2015 DURUS-křest new CD

DURUS

START 20 00

Je to tady! Kapela DuRuS konečně nahrála své první cd s názvem Sex, drogy & rocknroll
a již od září jede stejnojmenné tour. Přijďte všichni podpořit kapelu, která hraje konečně v Praze a to v klubu Nová Chmelnice. V tento pro nás významný večer také zahraje BYMBASS  .

A hlavně křtitelem naše CD Sex, drogy & rocknroll se stane zpěvák kapely Arakain a rockopery Praha Jan Toužimský .
Takže si všichni píšou v sobotu 21.11.2015 Durus křest CD ;-)

 

 

 

 

 

22.11.2015 MALEVOLENT CREATION,GRAVE  + support

GRAVE

START: 20:00
vstupenky: https://obscure.cz/cs/events/